Terapinės istorijos

Vieną kartą prie apvalaus stalo susitiko trečiokai, kurie save vadina vilkiukais. Susimąstė. Homo momini lupus est (žmogus žmogui – vilkas). Ar tikrai? Mokiniai teigė, kad vilkas – labai stiprus ir atsakingas gyvūnas, kuris gali apginti silpnesnius. Ar trečiokai tikrai yra stiprūs ir atsakingi? Socialinė pedagogė Laima pasiūlė mokiniams, dirbant poroje, naudojant terapinių istorijų korteles, kurti pasakojimus iš klasės gyvenimo. Nesudėtingos istorijos ragino laikytis pačių elementariausių bendravimo taisyklių, suvokti savo ir kitų mokinių jausmus, suprasti, kas teisinga, o kas – ne. Nesitikima, kad po vieno susitikimo istorijos su žvėreliais padės atsikratyti blogo elgesio įpročių. Tačiau istorijos, kuriose toks elgesys vaizduojamas paveikslėliuose, galbūt padės vienam ar kitam mokiniui susitelkti, ryžtis netylėti, kreiptis pagalbos arba pasidžiaugti problemų sprendimu. Juk visos pasakos baigiasi laimingai?

Meno terapijos mokytoja Laima Kareivienė