SAVANORIAVIMAS VIENOJE IŠ TANZANIJOS KAIMO MOKYKLŲ

Sausio 9 d. Pranciškonų gimnazijoje svečiavosi savanoris Adomas Druktenis. Dar mokydamasis 11 klasėje Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje, Adomas nusprendė vykti į Afriką, kur savanoriavo vienoje iš Tanzanijos kaimo mokyklų. Adomas supažindino mokinius, kaip jis ruošėsi savanorystei, kuri truko visus metus kitoje kultūroje, kitame kontinente, kaip jam sekėsi, kaip ieškojo būdų surinkti reikalingas lėšas…

Svečias papasakojo apie iššūkius Tanzanijos mokykloje, kurioje buvo vos keli vadovėliai. Ten jis mokė anglų kalbos, matematikos ir geografijos. Adomui teko ieškoti batų vaikams, kad savaitgaliais su jais galėtų žaisti futbolą, o mokinių buvo virš 30! Dalinosi prisiminimais apie nuolatinį maisto nepriteklių, apie savo gimtadienio šventimą su tortu, kurio niekas nėra ragavęs, apie Sekmadienio Mišias su šokiais ir giesmėmis, kurios nepaisant 3 valandų trukmės, neprailgdavo, bei daugybę kasdieninių situacijų, kuriose nepaisant skurdo yra ir daug džiaugsmo.

Adomas įkvėpė ne vieną klausytoją ir paskatino ieškoti savanorystės formų nebūtinai tolimoje Afrikoje, bet ir savo šalyje ar gimtajame mieste.

Susitikimuose su svečiu dalyvavo 3G klasės mokiniai su mokytoja R. Čičiūniene, 8a klasės mokinai su D. Ančeryte ir 8c, 8d klasių mokiniai su auklėtojomis M. Uljanova ir E. Miežetiene.