Saulėtas jaunųjų filologų savaitgalis Palangoje

Balandžio 27-28 dienomis į Palangos senąją gimnaziją rinkosi jaunieji kūrėjai iš visos Lietuvos. Finaliniame 56-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse dalyvavo ir 6 Pranciškonų gimnazijos auklėtiniai, pateikę darbus poezijos, prozos ir vertimų iš anglų, vokiečių, lenkų, latvių kalbų sekcijoms. Kūrėjai poezijos ir prozos sekcijose vertinimo komisijoms, į kurias buvo pakviesti žinomi Lietuvos rašytojai, literatūros kritikai, pristatė savo darbus, aptarė galimybes tobulinti kūrybą, o vertimų sekcijose konkurso finalininkai diskutavo su profesionaliais vertėjais apie originalaus ir išversto teksto prasmių atitikimo subtilybes. Tad šis savaitgalis ne tik saule džiugino – visi mūsų gimnazijos kūrėjai apdovanoti medaliais ar pagyrimo raštais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu ir aukso medaliu apdovanotas Sidas Čepelevas, IVGa klasės mokinys, – už geriausią literatūrinį vertimą iš latvių kalbos (mokytoja Irma Šedienė).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu ir sidabro medaliu apdovanotas Tomas Valiūnas, IVGd klasės mokinys, – už labai gerą prozą (mokytoja Irma Šedienė).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu apdovanota Morta Gimbutaitė, IIIGc klasės mokinė, – už gerą literatūrinį vertimą iš anglų kalbos (mokytojos Gražina Zaborienė, Rasa Žygaitienė).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu apdovanotas Dominykas Miežetis, IVGc klasės mokinys, – už gerą poeziją (mokytoja Virgilija Kavoliūnienė).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu apdovanota Magdalena Brundzaitė, IIGd klasės mokinė, – už gerą literatūrinį vertimą iš vokiečių kalbos (mokytojos Irma Šedienė, Giedrė Arlauskienė).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu apdovanotas Tomas Valiūnas, IVGd klasės mokinys, – už gerą vertimą iš vokiečių kalbos (mokytojos Irma Šedienė, Giedrė Arlauskienė).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštu apdovanota Karolina Kasnauskė, IIGd klasės mokinė, – už literatūrinį vertimą iš anglų kalbos (mokytojos Irma Šedienė, Vilma Domarkienė).

Informaciją parengė mokytoja I. Šedienė