Projektas ,,MENO TEISĖS, MANO PAREIGOS“

Sausio 5 -7 dienomis gimnazijoje vyko projekto ,,MENO TEISĖS, MANO PAREIGOS“ filmų kūrimo kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė dokumentinių filmų režisierė Marija Stonytė ir garso operatorius Mantas Kazlauskas. Šį projektą parengė VšĮ „Meno avilys“ – medijų edukacijos ir tyrimų centras, vykdantis edukacinę autorių teisių programą Lietuvos mokykloms. Programa įgyvendinama bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija „Agata“ ir yra finansuojama Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.
        Projekte dalyvavusieji mokiniai, bendradarbiaudami ir dirbdami kartu su kino profesionalais, edukacinio, dokumentinio bei meninio filmo darbo patirties turinčiais režisieriais, mokėsi sukurti kiną, vaizdais perpasakoti  savo susikurtą istoriją.
Kino profesionalai sukūrė gerą bendradarbiavimo atmosferą, kurioje kiekvienas mokinys nebijojo išsakyti savo jausmų ir lūkesčių. Gimnazistai susipažino su kino virtuve, išraiškos priemonėmis, pažino naujųjų medijų meną,  mokėsi kritiškai vertinti ir kurti vaizdinę informaciją, panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti savo požiūrį, ugdėsi  mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavino savo vaizduotę ir vizualinę kalbą, formavosi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
      Tris dienas mokykloje trukęs vizualinio raštingumo mokymas paįvairino ugdymo procesą,  „pakurstė“ kūrybiškumą, lavino gimnazistų kritinį mąstymą bei vaizdinės kultūros supratimą, mokytojams pasiūlė dar vieną netradicinį mokinio visuminio ugdymo, emocinio intelekto turtinimo būdą – mokymą kinu.
       Projekto koordinatorės: lietuvių kalbos mokytoja Raimonda Gumbaragienė, socialinė pedagogė Laima Kareivienė, anglų kalbos mokytoja Živilė Galinskaitė.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta