Projektas „Hanami matsuri – sakurų žiedų šventė“

Sakurų žydėjimas japonams simbolizuoja trumpą žmogaus gyvenimą ir naują pradžią, o sakuros žiedas – vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių. Didžiojoje Japonijos dalyje pražydus sakuroms, balandžio 1 dieną, šalies moksleiviams prasideda nauji mokslo metai.

Šiemet prie sakurų žiedų šventės Lietuvoje kūrimo prisidėjo mūsų Gimnazijos 5-IIIG klasių mokiniai. Jie dalyvavo respublikiniams projekte „Hanami matsuri – sakurų žiedų šventė“, kurio tikslas – ugdyti pagarbą kitų šalių kultūrai, lavinti estetikos ir grožio supratimą, būti iniciatyviu savo šalies pristatymo Europai piliečiu. 

Dailės ir technologijų pamokų metu mokiniai domėjosi japonišku meniniu popieriaus lankstymo būdu Origami ir išlankstė daugiau nei 500 sakuros žiedų. Iš viso iš įvairių Lietuvos mokyklų sulaukta apie 6000 sakuros žiedų, iš kurių sukurta meninė sakuros medžio instaliacija.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams ir mokytojams, kad galėjome prisidėti prie projekto įgyvendinimo.  

Sakuros medžio instaliaciją galite aplankyti balandžio 26 d. – birželio 5 d. Kaune Verslo lyderių centre BLC (K. Donelaičio g. 62, V. Putvinskio g. 53).

Informaciją paruošė Dovilė Žilinskaitė 

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta