Patriotiškam jaunimui už geriausius rašinius įteiktos Juozo Giedraičio fondo stipendijos

Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija nuo 2013 m. bendradarbiauja su Juozo Giedraičio fondo steigėjais. Šio fondo tikslas – remti patriotišką ir katalikišką švietimą skiriant lėšų Lietuvoje gyvenančių pavyzdingų moksleivių mokymuisi katalikiškose mokyklose ir gimnazijose.

Kaip ir kasmet Pranciškonų gimnazijos mokiniams, puoselėjantiems krikščioniškas ir patriotiškas vertybes, 2023 m. rugsėjo 13 d. įteiktos Juozo Giedraičio vardo Lietuvos moksleivių fondo stipendijos.

Iškilmingame renginyje dalyvavo Juozo Giedraičio fondo steigėjas, administratorius ir valdybos narys Jonas Vainius, Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio atstovas Laimutis Purlys, Gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis, Kretingos parapijos klebonas Paulius Saulius Bytautas OFM bei Pranciškonų gimnazijos bendruomenė – mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.

Šiais metais Juozo Giedraičio fondo organizuoto rašinio konkurso tema „Okupacinės sovietų kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30 metų sukaktis“ buvo įdomi įvairaus amžiaus Gimnazijos mokiniams.

Keturi mūsų Gimnazijos mokiniai  Tomas Valiūnas (IVGd kl.), Brigita Pilybaitė (IIIGc kl.), Amanda Indrišiūnaitė (IGc kl.), Karolina Strakšaitė (IGc kl.) gavo JGF stipendijų pažymėjimus, kuriuose pažymėta, kad Juozo Giedraičio fondo komitetas skiria jiems metinę stipendiją. Už geriausius rašinius I vieta atiteko Tomui Valiūnui, II vieta – Brigitai Pilybaitei. Mokiniams pasiruošti konkursui padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Irma Šedienė ir Raimonda Gumbaragienė.

Mokinius pasveikino, įteikė jiems stipendijų pažymėjimus ir pranešimus skaitė garbės svečiai Jonas Vainius ir Laimutis Purlys. Jonas Vainius pristatė Juozo Giedraičio asmenybę, papasakojo apie išeivijos lietuvių indėlį į Lietuvos laisvės bylą. Skaidrėse, kurias komentavo Jonas Vainius, įamžinta Juozo Giedraičio jaunystė Vadžgirio kaime, mokslai Karo mokykloje, teisės studijos Vytauto Didžiojo universitete, visuomeninė veikla ateitininkų organizacijoje, taip pat nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo darbai kartu su VLIK’u ir Tautos fondu išeivijoje. Laimutis Purlys skaitė pranešimą ,,Okupacinės sovietų kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30 metų sukaktis“. Pristatydamas ypač svarbius istorijos faktus, akcentavo, kad sovietų kariuomenės išvedimas – Lietuvos sėkmės istorija, pabrėžė, kad laisvė žmogui yra viena svarbiausių vertybių.

Renginį vedė Pranciškonų gimnazijos mokinys Tomas Valiūnas, mokinė Amanda Indrišiūnaitė pristatė Laimučio Purlio biografiją. Skaitovus ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Raimonda Gumbaragienė ir Birutė Šidlauskaitė. Gimnazijos mokiniai Gita Vaikėnaitė (IVGc kl.) ir Gabrielius Žiubrys (IIGa kl.) atliko Jūratės ir Kastyčio baladę, renginį nuotraukose įamžino IIGd klasės mokinys Arijus Kavolis.

JGF steigėjas, šio fondo administratorius Jonas Vainius lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Irmai Šedienei, Rasai Žygaitienei, Gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vaivai  Krikščiūnaitei – Buitvydei įteikė padėkas už ilgametį bendradarbiavimą puoselėjant krikščioniškas vertybes ir patriotiškumą.

Informaciją paruošė lietuvių kalbos mokytojos Raimonda Gumbaragienė ir Birutė Šidlauskaitė.