PAMOKA, SKIRTA SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENAI

7b klasės mokiniai per netradicinę lietuvių k. pamoką M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje minėjo gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šiemet sukanka 119 metų, kai nedidelė lietuvių tauta laimėjo kovą už gimtosios kalbos teises. Vyresnioji bibliotekininkė Inga Mažeikienė pasitiko septintokus prie „istoriniais“ tapusių laiptų: teko prisiminti svarbiausius 1864-1904 metų įvykius. Susiskirsčius į grupeles, mokiniai buvo pakviesti pasivaržyti viktorinoje apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, kuris tęsėsi 40 metų. Kraštotyros  ir informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Rita Vaitkienė pasiūlė apžiūrėti  išlikusių to laikmečio leidinių. Šiandien be jokių apribojimų galime skaityti pasirinktus leidinius, tačiau turime prisiminti, kokią kainą sumokėjome, kad susigrąžintume lietuvišką žodį.
Mokytoja Lina Odinienė