PAMOKA – „LITERATŪRINIS TEISMAS“

Spalio 13  dieną gimnazijos 7d klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje, o „Literatūriniame teisme“. Projektą, kuriame sujungiama literatūra ir teisė, kai kūrinyje analizuojamos pagrindinių veikėjų moralinės dilemos ir iš šių dienų perspektyvos vertinami jų poelgiai, mokiniams padovanojo Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji bibliotekos  edukatorės.

Neeiliniame literatūriniame teisme aiškintasi, ar Melvin Burgess „Nikas Deinas” aprašyta istorija – tikras autoriaus prisiminimas iš vaikystės, o jei taip, kaip jis turi būti nubaustas už šį nutikimą, ir kas aprašytoje istorijoje yra kalčiausias – nusikaltimą padaręs vaikas.
  Į teisminį procesą įsitraukė ir literatūrinio teismo žiūrovai: mokiniai siūlė teisėjams nebausti veikėjų  Nikos ir Algutės,  nes jie nusikaltimą  padarė ne iš blogos valios.

Lietuvių kalbos mokytoja Raimonda Gumbaragienė