Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nuotolinė konferencija -netradicinis anglų kalbos mokymosi metodas

Nuotolinė konferencija -netradicinis anglų kalbos mokymosi metodas

Gimnazijos anglų kalbos mokytojos Martyna Uljanova ir Kazimiera Tamošauskienė dalyvauja JAV ambasados Vilniuje atstovės ryšiams su visuomene Althea Cawley-Murphree inicijuotame projekte, kuriame amerikiečiai studentai bendrauja su Lietuvos mokyklų mokiniais tikslu plačiau susipažinti su JAV kultūra, šventėmis, sportu ir kitomis mūsų mokinius dominančiomis temomis, bei pagilinti anglų kalbos žinias ir gebėjimus.

Šių metų lapkričio 21d.įvyko pirma nuotolinė konferencija su amerikiete studente Sydney Weidler (Pensil-vanijos valstija) kuri tęsėsi visą valandą. Dar prieš šią konferenciją mūsų mokiniai epaštu pateikė amerikietei pageidaujamų temų pavadinimus ir klausimus. Konferencijos metu Sydney W. išsamiai papasakojo apie mokinių popamokinę veiklą. Sužinojome, kad populiariausias mokinių užsiėmimas JAV-futbolas. Šiai sporto šakai mokykla skiria daugiausia lėšų: stadionų įrengimui, geriausių trenerių samdymui .Į mokyklų ar kolegijų futbolo rungtynes susirenka daug žmonių ir būna tikra šventė: mokyklų orkestrai groja per visas rungtynes,o per pertraukas tarp kėlinių vyksta pasirodymai, kurie savo kokybe kartais prilygsta Olimpinių žaidynių atidarymui. Tokio renginio pasiruošimui organizuojamos vasaros stovyklos. O kokia šventė be valgymų? Kava, karštas šokoladas, saldumynai, bulvių traškučiai, sumuštiniai – neatskiriama švenčių dalis.

Amerikos mokyklose populiarūs mokinių spektaklių, miuziklų pasirodymai, šokių vakarai. Kiekvienais metais rudenį į mokyklą susirenka buvę mokyklos mokiniai. Šis renginys vyksta visą savaitgalį ir yra vadinamas „Homecoming” .Įdomūs renginiai organizuojami kalėdiniu laikotarpiu („Spirit weeks”), kur mokiniai kiekvieną dieną gali rengtis vis kitos temos kostiumais.

Mokiniai sužinojo ir apie populiarią organizaciją visoje Amerikoje Key Club. Tai savanoriškumo pagrindais susibūręs klubas , kurio nariai dirba bendruomenėms naudingus darbus: valo šiukšles pakelėse, padeda organizuoti bendruomenės renginius, puošti miestą šventėms ir t.t.

Bažnyčia taip pat organizuoja savanoriškas mokinių veiklas: pamaldų metu mokiniai groja, gieda, prižiūri vaikus arba padeda organizuoti sekmadienines mokyklėles vaikams. Bažnyčios iniciatyva mokiniai dalyvauja ir kitose savanoriškose veiklose, t.y. organizuoja kalėdines parduotuves, maisto banko akcijas, lapų grėbimą, projektus miesto pagražinimui: tvorų taisymą, dažymą ir kt.

Sydney W. pasakojo apie mokinių darbą pamokų metu, kaip mokiniai renkasi pasirenkamuosius mokymosi dalykus, mokinių saugumo užtikrinimo, patyčių problemas ir būdus bei priemones joms užkirsti.

Praėjusi konferencija buvo informatyvi, įdomi, pagilinome anglų kalbos žinias, todėl tokį nuotolinį anglų kalbos mokymąsį ir bendradarbiavimą ketiname tęsti .

Informaciją parengė K.Tamošauskienė

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta