Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nuo priimamojo skyriaus iki Olandijos…

1a klasės mokiniai  kartu su gydytoju  ortopedu traumatologu   Tadu Abelkiu (Patriko tėčiu) susitikimą pradėjome nuo rimtų reikalų. Susipažino  su sąvokomis: priimamasis skyrius, ligoninė, pirmoji pagalba, traumų rūšys. Išsiaiškinę įrankių paskirtį ( medicininis plaktukas, skalpelis, pincetas ir pan.), klasėje susikūrėme operacinę. Pirmokų laukė  pirmoji „operacija“. Patys mokiniai gipsavo koją bei ranką.
    Kitas susitikimas vyko su stomatologe Monika  Martinkiene ( Jokūbo mama). Mokiniai pamatė ir sužinojo, kad ne tik pas gydytoją   traumatologą, bet ir pas šią  dantų  gydytoją yra daug ir įvairių įrankių. Pirmokai „plovė“ ( remontavo, taisė)  dantukus.  Stebėjo, kaip atrodo sugedęs dantis, kaip skylutė užtaisoma, kokios yra dantų spalvos. Sužinojo, kas yra PROTEZAS.
    Kai „suremontavome“ savo  kūną ir dantis, supratome, kad labai išalkome. O čia mums į pagalbą atėjo  Edmundas Daukintis  (Jokūbo tėtis), kuris paaiškino, kas yra kavinė, restobaras, baras.  Edmundo  dėka  mokiniai galėjo pasitikrinti savo  žinias apie lietuviškus gėrimus ir patiekalus. Smagu, kad  paragavę sušių, picos, kebabų, spagečių, nepamiršo ir lietuviškų cepelinų, kūgelio ( plokštainio), šmakalo, cibulynės, bulvių ir kastinio. O kur dar lietuviška gira, aguonų pienas! Paragavę klevų sulos, kibome į rimtus ir pirmą kartą ragaujamus valgius. Ragavome džiovintų svirplių, austrių, gėrėme  apynių arbatą.
   Po šios smagios degustacijos kibome į viešbučio verslą. Apie viešbutį ( „Grand Baltic Dunes“) , jo darbuotojus mus supažindino Indrida Valaitienė  ( Nojaus mama). Aiškinomės, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis  kambarį. Ką reiškia žvaigždutės ir kaip jos atsiranda?   Mokiniai patys pabandė įsijausti į administratoriaus rolę. Susipažino su viešbučio registracijos sistema.
     Paskutinis susitikimas buvo su Andriumi  Jonučiu ( Karolio tėčiu), su kuriuo leidomės į kelionę po Olandiją. Andrius yra pavojingų krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojas – ekspeditorius.
     Šią dieną visi pasijutome laimingi. Tik laimingų vaikų veidai pasakė daugiau nei aprašytas mokytojos tekstas.

Informaciją parengė V.Adomavičienė

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta