Netradicinė lietuvių kalbos pamoka

Lapktičio 6 d. 5c klasės mokiniams (mokytoja Raimonda Gumbaragienė) lietuvių kalbos pamoka vyko ne tradicinės klasės aplinkoje, o skaitykloje ir bibliotekoje. Pamokos tema – „Lietuvių kalbos žodynai“,  mokymosi   tikslai – supažindinti moksleivius su skaitykloje bei bibliotekoje esančiais įvairiais žodynais, sužinoti, kuo skiriasi „Lietuvių kalbos žodynas“ ir  „Dabartinės lietuvių kalbos žodynas“, išmokti naudotis sinonimų, antonimų ir frazeologizmų žodynais. „Nors kalboje yra labai daug žodžių, mes kasdien jų vartojame palyginti nedaug. Net ir pats žodingiausias rašytojas negali mokėti visų kalbos žodžių“, – sakė bibliotekos vedėja S. Drungilaitė. Ji vaizdingai pasakojo apie lietuvių kalbos žodynų įvairovę, jų vienybę istorinėje raidoje.  Bibliotekininkė papasakojo  apie svarbiausią lietuvių kalbos žodyną, vadinamą „Dabartinės lietuvių kalbos žodynu“ bei specialiuosius žodynus, mokė, kaip tinkamai ieškoti reikalingų žodžių. Vėliau mokiniai turėjo nurodytame žodyne surasti įvairių žodžių reikšmes ir jas perskaityti. Penktokai aktyviai ieškojo reikiamos informacijos, noriai sklaidė žodynų puslapius.

Informaciją parengė lietuvių k. mokytoja R. Gumbaragienė

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta