Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Netradicinė lietuvių kalbos bei mitybos ir turizmo pamoka ,,Būrų  valgymo įpročiai K. Donelaičio ,,Metuose“

Gruodžio 20 d. IIIG (IV ir V grupės)  klasėse vyko netradicinė lietuvių kalbos bei mitybos ir turizmo pamoka ,,Būrų  valgymo įpročiai K. Donelaičio ,,Metuose“.  Pamokoje  buvo išsiaiškinta, kad aprašytas kūrinyje  būrų maistas  XVIII amžiaus gastronominės kultūros kontekste, buvo būdingas vidutinio klimato juostos sėslių žemdirbių virtuvei.  Kasdieniniai būrų valgiai – lapienė, barščiai, šiupinys, grucė. Šventiniai valgiai – kvietinis ragaišis, juka, kraujiniai vėdarai, rūkyti kumpiai, kisielius su pienu, alus.  Skaitydami ir analizuodami  ištraukas  gimnazistai palygino su  savo  XXI amžiuje kasdieniais patiekalais bei  pastebėjo, kad  jie nelabai pakito. Pamokos  pabaigoje padarė  išvadą,  kad geru žmogumi buvo laikomas tas, kuris gyvena savo kultūrinėje terpėje, kalba savo kalba, valgo įprastus savo tautos valgius. Tad „Metuose“ šlykštimasi svetimu maistu (varlėmis ir rupūžėmis), o mėsai, dešroms tiesiog dainuojama odė. Didžiausias kulinarinis malonumas būrams buvo iki soties prisivalgyti mėsiškų valgių. Pamoką  vedė:  V. Kavoliūnienė,  D. Žilinskaitė, R. Gumbaragienė

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta