Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Netradicinė integruota pamoka ,,Koncentracijos stovyklų kasdienybė: kenčiantis žmogus istorijos gniaužtuose“.

Lapkričio 17 d. IVG (1, 2, 4 ir 5 gr.) mokiniai susirinko į netradicinę integruotą pamoką ,,Koncentracijos stovyklų kasdienybė: kenčiantis žmogus istorijos gniaužtuose“. Dailininkas Salvadoras Dali 1940 m. nutapė paveikslą ,,Karo veidas“. Kūrinys išryškino visą karo siaubą, jo beprasmiškumą, nenatūralumą ir visos gyvybės žemėje destruktyvumą. Filosofas B. Spinoza rašė, jog svarbu ne juoktis, ne skųstis, o suprasti. Tokios pagarbos kito orumui trūko XX a. vid., kai pasaulis išgyveno kruviniausią žmonijos istorijoje karą. Mokiniai, prisiminę svarbiausius istorinius XX a. vid. įvykius, skaitė ir reflektavo tekstą iš Sruogos romano ,,Dievų miškas“. Net ir nužmoginimo sąlygomis, išgyvendamas egzistencinę kančią, žmogus gali atrasti savo būties prasmę ir išlikti žmogumi. Kalbėdami apie sukrečiančius įvykius pasaulyje prisimename intelektualo Leonido Donskio mintį: ,,Man skauda dėl kitų, vadinasi, esu.“ Šie filosofo žodžiai kviečia susimąstyti apie toleranciją, pagarbą ir atvirumą kitam, bandymą suprasti ir išgirsti kitą ir kitokį. Įgytas istorinio ir literatūrologinio kontekstų žinias gimnazistai panaudos kurdami rašinius. Pamoką organizavo istorijos mokytojas V. Kuprelis ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytojos A. Budrienė, V. Kavoliūnienė, I. Šedienė, R. Žygaitienė.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta