Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Lietuvių tautos Užgavėnių  papročiai

7a klasės mokiniai ir auklėtoja Martyna Uljanova Užgavėnių rytą pradėjo prie bendro pusryčių stalo.  Smaguriavome mieliniais blynais su uogiene, vafliukais, žagarėliais  ir kitais saldumynais. Svečiuose lankėsi mūsų klasės mokinio Gervydo mama Kristina Kulvietienė, lituanistė ir etnologė, kuri papasakojo mokiniams apie lietuvių tautos Užgavėnių  papročius bei tradicijas, jų reikšmę bei simboliką, apie tai, kaip pagoniškos tradicijos persipina su krikščioniškomis šventėmis    liturginiu kalendoriumi, primindama, kad jau rytoj, Pelenų Trečiadieniu, prasideda  40 dienų susikaupimo bei pasninko laikas – Gavėnia, kuris mus ves į Velykas, Kristaus Prisikėlimą.  Dėkojame Kristinai ir 7a klasės tėveliams už bendradarbiavimą.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta