KELIONĖ Į LITERATŪRINIUS ANYKŠČIUS

6c klasės mokiniai besibaigiančius mokslo metus palydėjo kultūrine-pažintine diena po literatūrinius Anykščius. Dar 5 klasėje skaityti ir sujaudinę J. Biliūno apsakymai „Kliudžiau“, „Brisiaus galas“ lėmė apsilankymą autoriaus gimtinėje – Niūronyse. Edukacinis užsiėmimas „Visados būsiu geras“ artimiau supažindino mokinius su J. Biliūno asmenybe bei kūryba.  Teko įveikti daug laiptelių kopiant į Liudiškių piliakalnį, aplankyti laimės žiburį – J. Biliūno kapą. Toliau kelias suko į poeto A. Baranausko klėtelę, kurioje buvo sukurta poema „Anykščių šilelis“. Edukacinio užsiėmimo „Ir prasikalė diegas „Anykščių šilelio“ metu šeštokai klausė Giliuko pasakos ir net repuojamos poemos ištraukos, apžiūrėjo paveikslų iš akmens dulkių parodą. Pačiame Anykščių šile aplankytas antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje – Puntuko akmuo, 300 m besitęsiantis ir 21 m virš žemės pakilęs Medžių lajų takas, 34 m aukščio apžvalgos bokštas. Nors dabar vasara, bet keliautojams ypač smagu buvo nusileisti rogutėmis per linksmuosius kalnelius, sėkmingai įveikti 5 posūkius. Tikriausiai rogučių trasoje pagautas sėkmės vėjas išlydės visus šeštokus į vasaros atostogas.

Kelionę organizavo klasės auklėtoja Lina Odinienė