Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kai vasaros atostogos ranka pasiekiamos… 

Mokslo metams baigiantis, 8e, 8c, 8d klasių mokiniams buvo organizuota edukacinė išvyka į Estiją ir Švediją. Apžvalginė ekskursija po Taliną įsiminė ne tik senamiesčio gatvių rezginiu, Tompea pilimi, Domo katedra, apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, bet ir netikėtai sutiktu Estijos Prezidentu Alar Kariu, kuris pamojavo ekskursijos dalyviams. Plaukdami kruiziniu laivu, gėrėjomės nepaprastais Baltijos jūros vaizdais: Alandų salų archipelagais, saulėlydžiu ir saulėtekiu jūroje. Antrąją ekskursijos dieną laukė įspūdinga apžvalginė ekskursija po Stokholmą, kuris dėl daugybės kanalų vadinamas „Šiaurės Venecija“: karališkasis dramos teatras, karališkieji rūmai, senoji katedra, Riterių bažnyčia, kur palaidoti Švedijos monarchai, senamiesčio siauros ir jaukios gatvelės. Abejingų nepaliko „Vaza“ muziejus. Čia eksponuojamas iškeltas didingas XVII a. karališkasis karo laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus. Antroji nakvynė kruiziniame laive praturtinta vakarine diskoteka, jaukiais pašnekesiais kajutėse. Trečiąją dieną Estijos mieste Tartu aplankėme didžiausią Baltijos šalyse mokslo centrą AHHAA. Technologijų salėje, vandens salėje, gyvosios gamtos, matematinėje ekspozicijoje patys buvome eksperimentų dalyviais. Čia išbandėme veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, pasivažinėjome dviračiu ant lyno, pakabinto 8 metrų aukštyje (visiškai saugu), ir kt. Visai nedaug trūko, kad grįždami autobusu namo pasuktume atgal į Stokholmą ir pakartotume ekskursiją iš naujo… Kai vasaros atostogos ranka pasiekiamos, tokia kelionė mokiniams suteikė jėgų mokslo metus pabaigti linksmiau. Ekskursijoje mokinius lydėjo mokytojos D. Ančerytė, L. Odinienė, J. Petrauskienė.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta