Integruota pamoka

Daugeliui rašytojų, rašiusių ar rašančių anglų kalba, V. Šekspyro kūryba – minčių ir kalbos lobynai, nuolatinių paieškų ir atradimų šaltiniai. Kaip kalbėjo Šekspyras? Kaip mus pasiekė jo tekstai? Kokiais žodžiais dramaturgas, poetas prabiltų apie žmogų šiandien? Į šiuos klausimus IIIG klasės 2 grupės mokiniai lapkričio 14 d. ieškojo atsakymų integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos pamokoje. Gimnazistai klausėsi originalios V. Šekspyro kalbos – ištraukų iš dramų ,,Romeo ir Džiuljeta“, ,,Henrikas V“, 116 soneto. Mokiniai gretino soneto originalo kalbą su vertimu, analizavo bei interpretavo kūrinį atsakydami į testo klausimus, sužinojo, kad V.Šekspyro kūrinių stilistinės priemonės, kuriamas žodžių žaismas, deja, yra prarastas, mąstė, kad galbūt žodžių galia, kūrėjo magija padėjo įsiskverbti į giliausias žmogaus mintis ir lėmė rašytojo kūrinių nemirtingumą.

Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Živilė Galinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja Virgilija Kavoliūnienė.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta