Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Gimnazijos fojė demonstruojamas vienas didžiausių leksikografijos darbų pasaulyje – ,,Lietuvių kalbos žodynas“

Gimnazijos fojė demonstruojamas vienas didžiausių leksikografijos darbų pasaulyje – ,,Lietuvių kalbos žodynas“, sudarytas net  iš 20 tomų.

Žodyno apimtis – 22 000 puslapių, jame pavartota daugiau kaip 11 milijonų žodžių. Dvidešimt Žodyno tomų apima lietuvių kalbos raštų leksiką nuo 1547 m. iki 2001 m.

Pirmasis Žodyno sąsiuvinis parengtas 1924 m., jo pradininkas – kalbininkas  Kazimieras Būga. Vėliau Žodyną kūrė ir redagavo kelios kalbininkų kartos (daugiau kaip 70 leksikologų, 23 redaktoriai ir keli tūkstančiai žodžių rinkėjų). Jis baigtas kurti  2002 metais.

6a klasės mokiniai buvo pakviesti į netradicinę lietuvių kalbos pamoką – ,,Lietuvių kalbos žodynas – epochinės reikšmės darbas“. Mokiniai atliko teksto suvokimo testą, skirtą pažinti Žodyno sukūrimo istoriją,  taip pat ieškojo žodžių, kurie dabartinėje lietuvių kalboje nebevartojami, ir aiškinosi jų reikšmes. Mokiniai tapo tikrais lietuvių kalbos žodžių detektyvais ir buvo nustebinti lietuvių kalbos leksikos turtingumu! Tokį Žodyną turi ne kiekviena tauta – tai milžiniškas kalbininkų atliktas darbas.

Netradicinę pamoką organizavo lietuvių kalbos mokytoja Daiva Ataitė ir bibliotekos vedėja Sandra Drungilaitė.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta