Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Esė konkursą „Religija ir mokslas: sąsajos ir sankirtos“

Kas antrus metus VDU Katalikų teologijos fakultetas organizuoja respublikinį moksleivių esė konkursą „Religija ir mokslas: sąsajos ir sankirtos“, kurio pagrindinis prizas – kelionė į Kembridžo universitetą. Į konkursą šiemet užsiregistravo 73 dalyviai iš visos Lietuvos, tačiau darbus pateikė tik 30 mokinių. 16 darbų buvo atrinkta į finalą. Kiekvieną darbą vertino komisija, kurią sudarė 3 universiteto dėstytojai. Vertintojai buvo parinkti atsižvelgiant į darbų tematiką ir reikalingas ekspertines žinias. Du darbai, kurie jau buvo patekę į finalą, po patikrinimo diskvalifikuoti dėl didelės apimties turinio, sugeneruoto DI. Šiemet į finalinį renginį, kuris vyks balandžio 19 d. VDU Katalikų teologijos fakultete, pakviesta ir Pranciškonų gimnazijos ugdytinė Brigita Pilybaitė, IIIGc klasės mokinė. Perskaičiusi nemažai papildomos literatūros, Brigita parašė darbą „Ar mokslinis pažinimas religinį pažinimą padaro nereikalingą?” ir dabar ruošiasi jį pristatyti vertinimo komisijai. Gimnazistė džiaugiasi nemažai sužinojusi ir įgijusi tokių darbų rašymo patirties. Beje, kiekvienas konkurso dalyvis galėjo pasirinkti mentorių, kuris patartų, kaip geriau parašyti konkursinį darbą. Brigitai daug praktinių patarimų davė mentorius dr. Laurynas Jacevičius, Apologetika.lt įkūrėjas ir koordinatorius. Linkime Brigitai sėkmės pristatant darbą ir atsakant į komisijos klausimus.

Mokinę konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Irma Šedienė.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta