Donato Ulvydo filmas „Aš – Lietuva“.

Vasario 9 dieną šeštų klasių mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti unikalia 360 laipsnių kamera nufilmuoto režisieriaus Donato Ulvydo filmą „Aš  Lietuva“.  Prie šio filmo gamybos prisidėjo ir filmo kūrybinės grupės narys, gamybos vadovas Ovidijus Žalys  buvęs Pranciškonų gimnazijos mokinys ir jos mokinių prezidentas.

Filmo kūrėjai žiūrovus, užsidėjusius virtualios realybės akinius, kviečia aplankyti Lietuvos senąsias girias, miškus ir kopas, sklęsti virš Baltijos jūros ir Lietuvos ežerų, upių ir upelių… Išskirtinį įspūdį palieka skrydžiai virš didmiesčių, vienuolynų stogų, kurie taip arti, kad, rodo, beveik gali paliesti pirštais.

Šeštokai labai susidomėję žiūrėjo filmą, palikusį neišdildomus įspūdžius. Po peržiūros vyko diskusija, kaip vaikai mato Lietuvą, kokia yra jos praeitis, kas išsaugota ir kokią reikia kurti ateities Lietuvą. Prisiminta, ir kuo labai svarbi yra Lietuvai Vasario 16-oji, Lietuvos Nepriklausomybės diena.

6a klasės mokiniai turėjo ir integruotą lietuvių literatūros bei anglų kalbos pamoką „Čia  Lietuva”. Jos metu mokiniai atliko teksto suvokimo testą, o pateiktus atsakymus mėgino išversti į anglų kalbą. Mokėsi, kaip angliškai tarti filme girdėtus lietuviškus vietovardžius, geografinius terminus.

Renginį organizavo šeštų klasių auklėtojos Reda Čičiūnienė, Violeta Baltūsienė, Olivija Špokauskienė, Stanislava Verseckienė bei lietuvių kalbos mokytoja Daiva Ataitė