DofE programa – siekiantiems tikslų!

Rugpjūčio 23 ir 24 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award” (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 300 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. DofE apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės gynybos atašė Steve Gleisinger ir Britų pramonės ir prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu, Chris Butler.

Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m., tad šiemet švenčia 15 metų gimtadienį. Šiuo metu programoje dalyvauja 97 mokyklos ir daugiau nei 2000 dalyvių, jiems veiklose padeda apie 300 mokytojų.

Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos mokiniams įteikti bronzos lygio ženkleliai: Rokui Pauliukoniui (IIGd), Smiltei Markauskaitei (IIGd), Miglei Melnikovai (IIGd), Dominykui Miežečiui (IIGc), Emilijai Matulaitytei (IIGd) (programos vadovė Laima Kareivienė), sidabro lygio ženkleliai: Justui Vilčinskui, Simonui Baltūsiui (programos vadovė V.Baltūsienė). Mokinius į žygius vedė žygių vadovas Vilius Adomaitis.

Nuo 2021 m. programą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Programą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Programos draugai – Jungtinės Karalystės ambasada.