Dailiojo rašto konkursas Pranciškonų gimnazijoje

Gyvename tokiu laiku, kai kompiuterio ar telefono klavišus spaudžiame dažniau nei parkerį rankoje, todėl labai svarbu atgaivinti dailiojo rašto tradiciją, atkreipti dėmesį į rašto kultūrą. Penktų klasių mokiniams, gimnazijos naujokams, Dailiojo rašto konkursą organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Ataitė.

5e klasės mokiniai susirinkusiems konkurso dalyviams pristatė rašto istoriją. Vaikai sužinojo, kokį ilgą kelią nuėjo žmonija nuo piešinių ant uolų (vaizdaraščio) iki fonetinio (garsinio) rašto, kaip kito lietuviškas raidynas (abėcėlė).

Po įžanginės konkurso dalies penktų klasių mokiniai susikaupė ir kaip įmanydami gražiau, laikydamiesi raidžių rašymo standartų perrašė pateiktą tekstą apie knygą ir skaitymo reikšmę.

Dailiojo rašto konkurso (2021) nugalėtojai – įvairių penktų klasių mokiniai: Dominykas Šporas (5c), Vaiva Vaičiūtė (5d) – I vieta, Ieva Konstantinavičiūtė (5e) ir Eva Gramakova (5c) – II vieta, Edita Abelkytė (5a) ir Goda Petrašiūnaitė (5d) – III vieta. Visų konkurso dalyvių darbai bus eksponuojami Pranciškonų gimnazijos bibliotekoje, mokiniams įteiktos Padėkos už dalyvavimą konkurse.

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta