Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dailiojo rašto konkursas Pranciškonų gimnazijoje

Gyvename tokiu laiku, kai kompiuterio ar telefono klavišus spaudžiame dažniau nei parkerį rankoje, todėl labai svarbu atgaivinti dailiojo rašto tradiciją, atkreipti dėmesį į rašto kultūrą. Penktų klasių mokiniams, gimnazijos naujokams, Dailiojo rašto konkursą organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Ataitė.

5e klasės mokiniai  susirinkusiems konkurso dalyviams pristatė  rašto istoriją. Vaikai sužinojo, kokį ilgą kelią  nuėjo žmonija nuo piešinių ant uolų  (vaizdaraščio) iki fonetinio (garsinio) rašto, kaip kito lietuviškas raidynas (abėcėlė).

Po įžanginės konkurso dalies  penktų klasių mokiniai susikaupė ir kaip įmanydami gražiau, laikydamiesi raidžių rašymo standartų perrašė pateiktą tekstą apie knygą ir skaitymo reikšmę.

Dailiojo rašto konkurso (2021)  nugalėtojai – įvairių penktų klasių mokiniai: Dominykas Šporas (5c), Vaiva Vaičiūtė (5d) – I vieta, Ieva Konstantinavičiūtė (5e) ir Eva Gramakova (5c) – II vieta, Edita Abelkytė (5a) ir Goda Petrašiūnaitė (5d) – III vieta. Visų konkurso dalyvių darbai  bus eksponuojami Pranciškonų gimnazijos bibliotekoje, mokiniams įteiktos Padėkos už dalyvavimą konkurse

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta