Bendradarbiavimas su Juozo Giedraičio fondo steigėjais

Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija nuo 2013 m. bendradarbiauja su Juozo Giedraičio fondo steigėjais. Šio fondo tikslas – remti patriotišką ir katalikišką švietimą skiriant lėšų Lietuvoje gyvenančių pavyzdingų moksleivių mokymuisi katalikiškose mokyklose ir gimnazijose.

Kaip ir kasmet vasaros pradžioje Pranciškonų gimnazijos mokiniams tradiciškai įteiktos Juozo Giedraičio vardo Lietuvos moksleivių fondo stipendijos.

Iškilmingame renginyje dalyvavo Jonas Vainius, JGF steigėjas, šio fondo administratorius, valdybos narys, Bernadeta Mališkaitė, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė, 2022 m. Laisvės premijos laureatė, viena ryškiausių „Kronikos“ bendradarbių, Gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis bei Pranciškonų gimnazijos bendruomenė – mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.

Šiais metais Juozo Giedraičio fondo organizuoto rašinio konkurso temos „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos 50 metų sukaktis“ ir ,,Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko 100 metų sukaktis“ buvo įdomios įvairaus amžiaus Gimnazijos mokiniams.

Aštuoni mūsų Gimnazijos mokiniai – Amanda Indrišiūnaitė, Brigita Pilybaitė, Guoda Mėčiūtė, Ignas Staškauskas, Kamilė Venckutė, Lukas Gujis, Sandra Vaičiūtė ir Tomas Valiūnas – gavo JGF stipendijų pažymėjimus, kuriuose pažymėta, kad Juozo Giedraičio fondo komitetas skiria jiems metinę stipendiją. Mokiniams pasiruošti konkursui padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Irma Šedienė ir Raimonda Gumbaragienė.

Mokinius pasveikino, įteikė jiems stipendijų pažymėjimus ir pranešimus skaitė garbės svečiai Jonas Vainius ir Bernadeta Mališkė. Jonas Vainius pristatė Juozo Giedraičio asmenybę, papasakojo apie išeivijos lietuvių indėlį į Lietuvos laisvės bylą. Skaidrėse, kurias komentavo Jonas Vainius, įamžinta Juozo Giedraičio jaunystė Vadžgirio kaime, mokslai Karo mokykloje, teisės studijos Vytauto Didžiojo universitete, visuomeninė veikla ateitininkų organizacijoje, taip pat nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo darbai kartu su VLIK’u ir Tautos fondu išeivijoje. Bernadeta Mališkaitė papasakojo apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikas ir jų reikšmę Lietuvos istorijos kontekste. Bernadeta Mališkaitė yra žmogus, kuris apsisprendė rizikuoti ir savo pavyzdžiu tęsti tai, dėl ko žuvo laisvės kovotojai. Ji drąsino tikinčiuosius, drausmino linkusius kolaboruoti, kvietė ištvermei Bažnyčios vadovybę, nepaisant to, kad patyrė KGB persekiojimus, represijas ir šantažą.

Renginį vedė Pranciškonų gimnazijos mokiniai Kamilė Venckutė ir Tomas Valiūnas. Skaitovus ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Raimonda Gumbaragienė ir Birutė Šidlauskaitė. Renginiui šventiškumo suteikė ,,Ritmo“ šokėjai (juos ruošė šokių mokytojas Alfonsas Mačėnas), dainų atlikėjai ir muzikantai (juos rengė muzikos mokytoja Jolanta Simaitienė).

Taigi, tokie svarbūs įvykiai, kaip JGF stipendijų teikimas, tampa viena iš galimybių priminti mokytojams, mokiniams bei jų tėvams apie vis dar gyvą kovų istoriją dėl nepriklausomos Lietuvos. Garbingi renginio svečiai Jonas Vainius ir Bernadeta Mališkaitė priminė svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir padovanojo stipendininkams bei Gimnazijos bibliotekai simbolinę dovaną – knygą ,,Slaptos knygos istorija“.