ATVIRA INTEGRUOTA DORINIO UGDYMO (TIKYBOS) IR LIETUVIŲ LITERATŪROS PAMOKA ,,MEILE, KAS TU ESI?

Jonas Mekas, avangardinio kino kūrėjas, yra rašęs, jog visos mūsų idėjos yra niekis, jei lygintume su širdimi, išgirstu švelniu žodžiu, apkabinimu, padrąsinimu, draugyste. Tad kaip mylėti, kad šis jausmas nesibaigtų po pirmojo susižavėjimo? Kodėl tokia svarbi nesavanaudiška meilė? Šiuos klausimus ir svarstė IIG (2 gr.) mokiniai vasario 12 d. susirinkę į atvirą integruotą dorinio ugdymo (tikybos) ir lietuvių literatūros pamoką ,,Meile, kas tu esi?“ Analizuodami skirtingus kultūrinius tekstus, mokiniai ieškojo atsakymo, kodėl taip ilgai bręstama meilei. Biblinis tekstas ,,Himnas meilei“ leido suprasti, kad šis jausmas suteikia žmogaus gyvenimui vertę, o mylintis žmogus yra dvasiškai stiprus. Kunigo Ričardo Doveikos samprotavimai privertė susimąstyti, jog meilė yra tam tikras kelias, kuriuo eiti reikia labai daug kantrybės ir pastangų. Tą pabrėžė ir pamokoje atliktos kūrybinės užduotys, kur gimnazistai ne tik ieškojo, kokias savybes kiekvienas asmeniškai galėtų tobulinti eidamas meilės keliu, bet ir vizualizavo jiems svarbiausią pamokos mintį. Popiežius Benediktas XVI enciklikoje ,,Deus caritas est“ rašo, jog mylėti – tai svarbiausias krikščioniško žmogaus gyvenimo pasirinkimas. Tad žmogus, kasdien išgyvendamas Aš – Tu santykį, nuolat turi mokytis mylėti, ir tai tikrai nėra paprasta. Šią pamoką organizavo dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja R. Čičiūnienė ir lietuvių kalbos mokytoja R. Žygaitienė.