1-4 klasių profesinio orientavimo diena „Pasimatuok tėvelių profesiją“

Lapkričio 17 d. 1-4 klasių mokiniams buvo netradicinė – skirta profesiniam orientavimui.

1a klasės mokinio  Benedikto mama papasakojo, kaip išgaunama nafta, kokie produktai gaminami iš naftos ir kokiais grąžtais skverbiamasi į žemės gelmes. Tėtis papasakojo apie inžinieriaus technologo darbą UAB Mars Lietuva, kaip žmonės ir robotai fabrike gamina maistą gyvūnams.

1b klasės mokiniai lankėsi Kretingos r. policijos komisariate, susipažino su pareigūno, saugančio mūsų visuomenę, profesija.

2a klasės mokiniai susitiko su floriste, dekoratore, parduotuvių „Gėlių raštas“ savininke  Simona Kniukštiene (Dominykos mama), kurios dėka mokiniai sužinojo iš kokių šalių ir kaip atkeliauja mūsų akis džiuginančios gėlės. Pasidžiaugę Simonos kurtomis puokštėmis, mokiniai buvo instruktuoti, kaip, gavus puokštę, ją prižiūrėti, kad ji kuo ilgiau puoštų namus. Po to  2a klasės mokiniai  vyko  į Padvarių socialinės globos namus. Čia  laukė susitikimas su šios įstaigos gyventojais bei dirbančiu personalu.  Mokiniai susipažino su įstaigos direktore Rima Narmontiene, su ergoterapijos specialiste, archyvare,  socialinėmis darbuotojomis, bendrosios praktikos slaugytojomis, aplankė virtuvės darbuotojas. Padvarių socialinės globos namų gyventojai turėjo galimybę pasiklausyti giesmelių bei pasižiūrėti spektaklį „Kaip lapė ir vilkas bėdos ieškojo“.

2b ,,Liūtukų‘‘ klasės mokiniai susipažino su keturiomis tėvelių profesijomis – fotografo, video montuotojo, miškininko ir kelionių organizatoriaus. Gabrieliaus Šypalio tėtis pasakojo, kaip tapo fotografu, kaip buvo daromos nuotraukos prieš 30 metų ir kaip dabar, kokie buvo tais laikais fotoaparatai, ir kokiais yra fotografuojama šiandien. Naglio Kindurio mama pasakojo, kaip yra organizuojamos kelionės, kokiomis transporto priemonėmis, kokių gebėjimų reikia dirbant kelionių agentūroje, dalijosi įspūdžiais iš aplankytų šalių. Smiltės Kašelionytės tėtis pasakojo apie miškininko profesiją. Sužinojo, kokius darbus miške atlieka miškininkai, kaip juo reikia rūpintis ir saugoti, paaiškino, kaip atpažinti gyvūnų pėdsakus. Mokiniai turėjo galimybę išmatuoti medžio aukštį, pamatyti, kaip nustatomas medžių amžius. O tuo metu visur su filmavimo kamera sukiojosi Amelijos Vasytės mama, kuri fiksavo šios dienos akimirkas. Ji pasikvietė į savo darbą ir parodė, kaip sukuriamas filmas. Mokiniai svečiavosi pas Amelijos močiutę foto studijoje. Joje vyko foto sesija, o po to pamatė, kaip daromos nuotraukos.

3 klasės mokiniai lankėsi  pas Smiltės tėvelius T. ir A. Virbalius Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Būsimieji studentai pamokas išmainė į paskaitas ir praktinius darbus.

4 klasės mokiniai aplankė Kretingos PET taros, kitų produktų iš plastiko gamybos technologijas kuriančią ir parduodančią uždarąją akcinę bendrovę „Terekas“.

Ši diena buvo pilna gerų emocijų, įspūdžių. Mokiniai turėjo puikią galimybę labiau pažinti tėvelių, senelių profesijas ir dirbamus darbus

 

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta