Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dailiojo rašto konkursas Pranciškonų gimnazijoje

Gyvename tokiu laiku, kai kompiuterio ar telefono klavišus  galbūt spaudžiame dažniau nei parkerį rankoje, todėl labai svarbu atgaivinti dailiojo rašto tradiciją, atkreipti dėmesį į rašto kultūrą. Penktų klasių mokiniams, gimnazijos naujokams, Dailiojo rašto konkursą organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Ataitė.

Pirmokai gimnazistai Viltė Paulauskaitė, Liepa Maksvytytė, Linas Rumbutis  susirinkusiems konkurso dalyviams pristatė  rašto istoriją. Vaikai sužinojo, kokį ilgą kelią  nuėjo žmonija nuo piešinių ant uolų  (vaizdaraščio) iki fonetinio (garsinio) rašto, kaip kito lietuviškas raidynas (abėcėlė).

Po įžanginės renginio dalies  penktų klasių mokiniai susikaupė ir kaip įmanydami gražiau, laikydamiesi raidžių rašymo standartų perrašė pateiktą tekstą – eilėraštį apie Augustiną Dirvelę OFM, gimnazijos įkūrėją.

Dailiojo rašto konkurso (2022) nugalėtojai – įvairių penktų klasių mokiniai: Eglė Žvinklytė (5c) ir  Lukas Kiškys (5a) – I vieta, Agnė Kundrotaitė (5b), Amelija Mikutaitė (5c) ir Žymantas Paulauskas (5c) – II vieta, Smiltė Galdikaitė (5a), Ditė Kontrimaitė (5b) ir Amanda Burbaitė (5d) – III vieta.

Iš viso konkurse dalyvavo 16 gražiausiai rašančių penktokų. Visų konkurso dalyvių darbai  bus eksponuojami Pranciškonų gimnazijos bibliotekoje, mokiniams įteiktos Padėkos už dalyvavimą konkurse.

Informaciją parengė mokytoja Daiva Ataitė

Artimiausi renginiai

Renginių nerasta